37-ий театральний сезон 2016-2017 років

«УКРАЇНСЬКИЙ СЕЗОН. МІЖНАРОДНИЙ КОНТЕКСТ»

У вересні «Золоті ворота» відкривають 37-ий театральний сезон.

Нова команда театру під керівництвом Стаса Жиркова починає роботу над своїм третім сезоном. Ми продовжуємо працювати з кращими молодими режисерами країни та звертатися до «нової драми», у першу чергу української, яка торкається «гострих» суспільних проблем. Проте, «Золоті ворота» не залишають поза увагою й представників сучасної зарубіжної драматургії.

Невипадково першою прем’єрою нового театрального сезону стане постановка за п’єсою «Порох» сучасного угорського популярного драматурга Дєрдя Шпіро, адже він у своїй творчості підіймає такі важливі соціальні теми як розбита віра в демократію, безробіття, тему втрачених можливостей. Постановку вистави, яка у версії театру матиме назву «ЯК НЕ СТАТИ ПОРОХОМ», здійснить Орест Пастух, режисер з Івано-Франківська. Прем’єра відбудеться наприкінці вересня.

«Золоті ворота» продовжують співпрацю з Театром Переселенця та німецьким режисером Георгом Жено, проект якого буде створено на основі трьох існуючих п’єс відомого драматурга Максима Курочкіна, четверта п’єса буде написана під час репетиційного процесу постановки, прем’єра якої планується на жовтень.

Саме до української «нової драми» звернеться режисерка Влада Бєлозоренко, яка обрала для постановки п’єсу найуспішнішого сучасного драматурга України Павла Ар’є «Кольори». До роботи над виставою буде залучено жіночий склад акторської трупи театру, адже «Кольори» торкається питань щодо світоуявлення та переживань жінки в різному віці. Прем’єра вистави запланована на кінець січня.

В полі зору театру «Золоті ворота» знову опинилася творчість представниці української нової драми Анни Яблонської. Постановку за п’єсою «Занедбане радіо», у якій досліджується непроста проблема конструювання сімейних стосунків у сучасному світі, в березні здійснить відома київська режисерка Тамара Трунова.

В кінці театрального сезону Павло Ар’є втілить амбіційний проект: напише нову п’єсу та виступить в ролі режисера майбутньої постановки й проекспонує свій погляд на місце людини у цьому великому та шаленому світі.

Серед інших планів на сезон:

Проект OPEN_MIND_СТУДЕНТ. Впродовж сезону три молоді студенти-режисери Даяна Зима, Тетяна Губрій та Ірина Шимоняк (майстерня Андрія Білоуса та Стаса Жиркова) створять свої вистави за сучасною драматургією.

25 – 30 жовтня відбудеться фінальний етап Міжнародного конкурсу постановок молодими режисерами в жанрі малі театральні постановки «Small Theater Productions». Організатори конкурсу-лабораторії: Київський національний академічний театр оперети, Художньо-концертний центр їм. В. Козловського, Київський театр «Золоті ворота», Державна агенція промоції культури України та Продюсерський Центр OpenDoors.

Основна мета конкурсу – лабораторії: залучення молодих талановитих режисерів до роботи в театрах України. Куратором лабораторії в театрі «Золоті ворота» буде Стас Жирков.

У середині листопада вистава «Сталкери» поїде на два фестивалі: JULA – міжнародний молодіжний театрально-музичний фестиваль, який з 2004 року щорічно проходить у Німеччині, в Мюнхені, а також на театральний фестиваль до Польщі (Гданськ).

Навесні наш художній керівник Стас Жирков знову відвідає Німеччину та візьме там участь у театральному проекті, після завершення якого планується показ вистави в Україні.

У червні «Золоті ворота» візьмуть участь у ще одному театральному фестивалі – виставу «Слава героям» запрошено до Литви.

На глядачів також чекає нова театральна копродукція. З ким саме? Поки що це таємниця…

Тож, у 37-му театральному сезоні ми прагнемо відкрити нові режисерські імена, новий репертуар та нового глядача, якого хвилюють актуальні та злободенні питання.

Наш сезон буде насиченим, проникливим та плідним на міжнародну співпрацю!

36-ий театральний сезон 2015-2016 років

«Нова українська драма»


Для нової команди «Золотих воріт» це лише другий сезон. Усе літо ми готували для глядача своє бачення оновленого театру – зовнішньої трансформації приміщення, у якому ми працюємо, майбутній вигляд нашого нового сайту, «поповнений» акторський склад, у якому ми відкриваємо сезон, і, звісно, нові режисерські імена і новий репертуар…
У цей непростий для всіх нас час тему 36-ого театрального сезону ми сформулювали як «Нова українська драма». Сподіваємося, це спонукатиме молодих режисерів все частіше звертатися до «нової драми». Ми навіть відкрилися прем’єрою за п’єсою однієї з найяскравіших представниць цього напрямку, одеського драматурга, яка трагічно загинула у теракті у Домодєдово, Анни Яблонської «Сімейні сцени» - виставі, що у нашій версії називається «Відчуття за стіною».
Однак передовсім хотілося проаналізувати мовою театру ті проблеми, з якими сьогодні зіштовхнулося наше суспільство, «больові точки» – наші нові українські «драми». Для цього художній керівник Стас Жирков (за допомогою популярного львівського художника Володимира Стецьковича) зануриться в сучасну історію двох ветеранів – УПА та Великої вітчизняної війни, – яких доля зводить в одній лікарняній палаті… («Слава Героям» Павла Ар'є - спільно з Івано-Франківським обласним академічним музично-драматичним театром ім. І. Франка, за підтримки Міністерства культури України). Усі політичні перепитії і те, в якій глибокій ямі ми з вами знаходимося, спробують передати мовою пластики через текст, написаний Миколою Гумільовим на початку ХХ ст., режисер з Криму Антон Романов та хореограф Олександр Маншилін. Одна з найуспішніших режисерів молодого покоління Тамара Трунова по-своєму торкнеться болючої теми еміграції («Як двоє бідних румунів польською розмовляли» за Доротою Масловською, за підтримки Польського інституту у Києві).
Проте, може, вже ці найближчі плани іще розростуться після консультацій з одним з найцікавіших креативних продюсерів Ньюкасла Гремом Томпсоном. Завдяки програмі Британської Ради в Україні Canny Creatives наш театр (спільно з ГО «Театральна платформа») гоститиме і вчитиметься у шанованого британського гостя вже у жовтні!
Новий театральний сезон точно буде незабутнім!

35-й театральний сезон 2014-2015 років

НОВИЙ СЕЗОН НОВИЙ ТЕАТР


Наприкінці серпня за результатами конкурсу новим художнім керівником театру «Золоті ворота» призначено Стаса Жиркова. Формуючи своє бачення розвитку театру, новостворена режисером команда обрала для себе у новому сезоні 2014/2015 років кілька пріоритетів:

«Золоті ворота» завжди відкриті для тебе!


Розпочинаємо з принципу відкритості – до постановок молодих режисерів, сучасної драматургії та співпраці з іншими інституціями. Але передусім – відкритості до нашого глядача. Ми шукаємо людей, які, як і ми, прагнуть будувати новий театр. Ми сподіваємося на зустрічі не лише на виставах, але й на багатьох інших мистецьких та освітніх проектах театру.

«Золоті ворота» театр, а не музей.


У цей непростий для країни час ми переконані, що театр не може заплющувати очі на події за вікном. Театр за своєю природою – мистецтво актуальне, тож і сьогоднішній театр в Україні має говорити зі своїм глядачем сучасною художньою мовою про те, що всім нам зараз болить.

«Золоті ворота». Самоідентифікація.


Кожен із нас сьогодні все частіше замислюється над своїм корінням, національністю, самобутністю і майбутнім. Тож темою для нового сезону театру з давньої історією ми обрали самоідентифікацію. І з вашою допомогою спробуємо осмислити у театральних проектах, ким ми є і куди рухаємося.

 

Купити квиток